تبلیغات
وبلاگ لژیون آقای سروش برقع وش - دل نوشته مسافران...
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات وبلاگ
صفت گذشته در انسان صادق نیست، چون جاری است

از زمانی که خداوند متعال انسان را خلق کرد و به او اختیار و حق انتخاب داد بشر این موجود بسیار پیچیده که به قول دانشمندان از چهار عنصر آب، باد، خاک، آتش تشکیل شده است هر لحظه به رنگی در می آید این وادی تغییر را به ما آموزش می دهد و به مسافرین گوش زد می کند که انسان همیشه در تاریکی نخواهد ماند و اگر خودش بخواهد می تواند از اعماق تاریکی به رنگین کمان عشق برسد و در مقابل می تواند از اوج روشنایی به انتهای سیاهی تنزل...
...پیدا کند. اکنون می خواهم این بحث را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهم. به عنوان نمونه انسانهای بسیاری هستند که می توانند این وادی را به اثبات و به عنوان یک اصل بپذیرند، اگر به گذشته  در زمان امام حسین (ع) برگردیم متوجه می شویم حر انسانی بود که تا صبح روز عاشورا در اعماق تاریکی و در سپاه کفر بر علیه امام حسین می جنگید چه می شود که ظهر عاشورا به سپاه امام حسین (ع) می آید و به طرف روشنایی حرکت می کند. آری می توان گفت صفت گذشته در او مصداق پیدا نمی کند چون انسان جاری است.
اگر بخواهیم از بعد دیگر به این موضوع نگاه کنیم می بینیم که انسانها همیشه در حال تغییر و تحول می باشند چون از سکون و ثابت بودن در طول عمر زود خسته و با آن سازگار نیستند و اگر این صفت در انسان نبود مقامات اجتماعی، سیاسی، علمی، ادبی و غیره هیچ رشدی نمی کردند و اگر می بینیم بشر روز به روز در حال پیشرفت و دست یافتن به تکنولوژی برتر است دلیلش حرکت، سعی و تلاش می باشد. چون انسان جاری است. حضرت مولانا می فرمایند بشر در سکون با مرده هیچ تفاوتی ندارد و باید دگرگونی را در همه ابعاد زندگی سرلوحه امور خود قرار دهد و خداوند در قرآن کریم می فرمایند من سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهم مگر آن قوم خود برخیزد و من نیز کمک خواهم کرد. این وادی به نظر من تمام گذشته مسافرین را به عنوان یک دوره از زندگی او که در تاریکی مطلق بوده است آموزش می دهد که طی 11 ماه با جایگزین کردن جهان بینی و مفهوم وادی ها توسط آموزش راهنمایان می توان گذشته تاریک خود را با یک دید و نظر جدید به یک انسان متعادل تبدیل نماید.


با احترام : مسافر حمید رضا حسنی:: برچسب‌ها: وادی دهم , درمان تدریجی , درمان گروهی , کنگره60 ,
ن : میلاد خدایی
ت : چهارشنبه 29 آبان 1392
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیامهای کنگره60
لینکهای ویژه
آمار سایت
برچسب ها