تبلیغات
وبلاگ لژیون آقای سروش برقع وش - سی دی چرا می آییم
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات وبلاگ

   

      

طفل ناراحتی را که در طول روز چندین بار سر می شکند؛ به جایی می برند که سنگ نباشد؛ که دیگر سنگ سر کسی را نتواند بشکند؛ در همان لحظات اول؛ اولین سر شکسته می شود؛ می دانید چگونه سر آن طفل بیچاره شکسته شده بود؟ با دندانهای جلو و کلّه خودش.

ادامۀ مطلب>>>

ما اکثرا" تنها به جهان می آییم؛ با خود آشنا می شویم و سپس حکم می یابیم که در جمع با مفهوم مهربانی ادامه حیات بدهیم؛ در این مورد که در جمع چگونه باید از زندگی بهره مفید برداریم؛ دچار مشکلات می شویم؛ مهمترین قسمت همین جاست که باید به توانایی هایی دست یابیم؛ اول قدرت تفکر؛ دوم؛ قدرت انجام عمل و سپس قدرت فیزیک بدن؛ اگر این مثلث را خوب رسم نمائید بدون هیچ ابهامی از این مرحله حیات عبور خواهید نمود و در پایان سفر که به ظاهر تنها هستید تنها نخواهید بود؛ و این به آنچه انجام داده اید و یک گام بسیار عظیم را برداشتید در دفتر و اوراق ثبت می شود؛ مشروط به اینکه بین تنها آمدن و تنها رفتن را با این مثلث خوب کامل نمائید آنگاه خواهید دید که رنج تبدیل به یک گنج معنوی خواهد شد که به آن سو با خود می برید.

همانطوری که می دانید آب های زیر ارضی همه به یک شکل نیستند؛ مانند انسان هایی هستند که با درجات معین وقتی از مناطق عبور می کنند در لایه های زمین مازاد خود را باقی می گذارند؛ انسان ها هم وقتی به بعد دیگر وارد می شوند؛ حیات ادامه دارد این روند تزکیه در لامکان هم جاری می باشد؛ در تردد ها و تزکیه ها انسان صیقل می یابد؛ در این میان سوارکار باید بداند که چگونه رفتار نماید؛ سوار و سوارکار هر دو به آن درجه از تزکیه رسیده باشند؛ وقتی رسیدند طبق فرمان الهی مسئولیت پذیر می شوند.

باید در این تکامل عملی صورت پذیرد که توسط منتخبین انجام می شود و این پاداش نیکوکاران است که سخت ترین ها را حل می نمایند و سختی ها را تحمل می نمایند و به آسانی در حل مسائل بر سختی ها پیروز می شوند.

انسان اگر قرار باشد که رودخانه باشد؛ در هیچ بعدی از حیات راکد نمی ماند؛ امّا اگر شر باشد در تردد ها مانند همان از لایه ها گذشتن است. از تبدیل ها؛ در نهایت امر آن چیزی به دست می آید که فرمان خداوند است؛ مانند استخراج طلا از معادن آن. به وعده های داده شده الهی بیاندیشید؛ آنگاه با بال هایی به پرواز در خواهید آمد که در آن غیر ازنور دیگر هیچ نخواهید دید.

ادامه این مطلب زیبا  در سی دی چرا می آییم ...
:: برچسب‌ها: سی دی چرا می آییم , جهانبینی , مهندس حسین دژاکام , کنگره60 ,
ن : محمد رضا امیریان
ت : پنجشنبه 25 مهر 1392
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیامهای کنگره60
لینکهای ویژه
آمار سایت
برچسب ها