تبلیغات
وبلاگ لژیون آقای سروش برقع وش - دل نوشته مسافران...
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات وبلاگ

برگرفته از کتاب حال خوش...

              

آیا هیچ وقت فکر کرده ایم که ما سیل خروشان انسانها که به دنبال هم روان شده ایم چه می خواهیم و به دنبال چه هستیم؟

شاید به ذهن ما رسیده باشد که؛ هدف از خلقت ما چیست؟ و خداوند از خلق انسان چه منظوری داشته است؟

می خواهیم عارف و صوفی شویم؟ به دنبال کار می رویم؛ ازدواج می کنیم ؛ تجارت می کنیم؛ دانشگاه می رویم؛عبادت و زیارت می کنیم ما واقعا به دنبال چه هستیم؟

چه گم کرده ایم که به دنبالش می گردیم؟ هر کس؛ هر کاری که می کند در آخر به دنبال چه میگردد؟ خداوند انسان را خلق کرد؛ یکسری قوانین هم؛ وضع کرد؛ و یکسری اهداف هم داریم  که برای ما قابل قبول است؛ که  می پذیریم و به آنها می رسیم.  مثلا رسیدن به تکامل؛ بسیار عالی است؛ ولی به تکامل برسیم که چه کنیم؟

بقیه ادامه مطلب...

جواب می دهیم رسیدن به بقاء لــلله که از آخرین مراحل سلوک است؛ به فرض هم که برسیم و بقاء شویم در الله و به اقیانوس خداوند برسیم و در آن غرق شویم ؛ بعد چه؟

تمام اینها خوب است ولی اگر دقت کنیم؛ میبینیم که همه به دنبال یک چیز هستیم و ان همان یک حال خوش داشتن است.

هیچ چیز در هستی دائمی نیست؛ همه به دنبال آرامش؛ در امنیت بودن؛ و یک حال خوش هستیم. و امنیت یعنی در امان بودن؛ یعنی ایمان داشتن؛ کسی که ایمان دارد؛ آرامش دارد و در امنیت است پس حال خوش دارد.

همۀ انسانها به دنبال حال خوش در آینده هستند و همه کار می کنند که به این حال برسند؛ مثل تحصیل کردن؛ در رفاه زندگی کردن و تهیه بهترین وسایل مورد نیاز  زندگی؛ اما برای رسیدن به حال خوش به فرآیند دانایی نیاز است.

که با دانایی پیدا کردن و دانایی؛ پالایش می شود و به حکم عقل می رسد که حکم عقل به سمت روشنایی سوق پیدا می کند که اینجا است که مرحلۀ نفسانی بوجود می آید که با ترقی مرحله نفسانی فرآیند دانایی بوجود می آید که حال خوش پدید می آید. و من خودم به دنبال حال خوش هستم و می خواهم تفاوت حال یک روز خودم که یاس و ناامیدی و ترس بود را با حال الان بیان کنم که حال الان من بعد از هشت ماه سفر فوق العاده خوش است و خوش تر هم می شود و آرامش دارم و در کنارش هم امنیت و ایمانم هم قوی شده و خودم ایمان دارم که این حال خوش خیلی قابل ترقی می باشد . در خاتمه امیدوارم با بودن در مسیر و در چهارچوبب که برای من تعریف شده حرکت کنم؛ تمام گذشته ام را جبران کنم و یک زندگی خوب که در کنارش آرامش؛ امنیت و ایمان قوی وجود دارد داشته باشم.

با احترام : مسافر کاظم 
:: برچسب‌ها: اعتیاد , درمان تدریجی اعتیاد , حال خوش , c60 , گنگره60 ,
ن : محمد رضا امیریان
ت : پنجشنبه 25 مهر 1392
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیامهای کنگره60
لینکهای ویژه
آمار سایت
برچسب ها