تبلیغات
وبلاگ لژیون آقای سروش برقع وش - دل نوشته مسافران...
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات وبلاگ

مسئولیت و جایگاه...

                

 

مسئولیت و جایگاه ورای ماهیتشان هر دو کلماتی با مفاهیمی بسیار متغیرند؛ و از نقطه نظر هر شخص و یا سازمانی می توانند به نوعی تعبیر و تفسیر شوند؛ از دید بندۀ حقیر و مصرف کننده؛ که در جمعیت احیای انسانی کنگره60 و  در مسیر درمان اعتیاد قرار دارد؛ این ها عباراتی مقدسند.

مسیر زندگی پر است از فراز نشیب؛ پر از خواسته ها؛ رویاها و تلخی و شیرینیها؛ هیچگاه فراموش نمی کنم که به واسطۀ خواسته ای به نام عشق زندگی آرامم تبدیل به طوفانی هولناک شد و مرا در سراشیب سقوط در دنیای تاریکی قرار داد؛ دنیایی سراسر حقارت و پیرامون آن هر چه بود غم؛ ظاهرا" برای من لازمه رسیدن به عشق تجربۀ چنین دنیایی بود و همیشه افق رسیدن به عشق در من تاب و توان حرکت و آغاز روزهایی تازه ایجاد می کرد. در ادامه و با مصرف مواد روانگردان همه چیز به باد فراموشی سپرده شد؛ عشق و هر چه آنچه بود از یاد رفت گویی که عشق؛ این دلیل ورود به دنیای تاریکی؛ مرا در عمیق ترین ...


بقیه ادامه مطلب...

نقطه از ظلمات خسته و تنها رها ساخته بود. ورود به ورطۀ اعتیاد و حواشی آن هر چه که هست کار ساده ای است؛ اما خروج از آن و هر آنچه با آن آمده نشدنی است برای من که راه های زیادی را برای درمان بیماری اعتیاد امتحان کردم چنین بود و در پایان حیران و سرافکنده در انتظار هر چه که پیش آید. البته کوتاه و در پرده سخن گفتن دشوار است اما در چنین شرایطی و در آستانۀ مرگ نور امید و حسی تازه پدیدار گشت تا برای بیرون شدن از دنیای تاریکی به تنها وسیله ای که در اختیارم قرار گرفت چنگ بزنم؛ مسیری که در بدو ورود با تفکر انسان را به وادی عشق رهنمود می سازد؛ برای من بسی  جای خوشحالی بود که پس از سالها دوری از خانه؛ نادانسته خود را در آن می دیدم؛ اکنون پانزده سال از آن خواسته می گذرد و من از چیزی که آن زمان بودم فاصلۀ بسیار گرفته ام؛ توانائیهایم بواسطۀ مصرف مداوم مواد مخدر از بین رفته ولی برای بدست آوردن هر چیزی باید قیمت آن تماما" پرداخت گردد؛ از همه چیز صحبت به میان آمد بجز عبارت اولین و کوتاه سخن از هر چه که بگذریم بیان حقیقت آرام بخش تر است.

جایگاه احتمالا" به شرایط و مکانی که در آن قرار گرفته ایم اطلاق می گردد و صور آشکار و پنهان هر فرد هر چه که هست را در بر می گیرد. مسئولیت نیز به باید هایی اطلاق می گردد که برای انجام در جایگاههای مختلف زندگی بر عهدۀ مان قرار می گیرد و ممکن است این باید ها بر حسب خواسته هایمان باشد و یا ناخواسته  بر عهدۀمان قرار بگیرد در هر صورت ناگزیر از انجام آن هستیم.

اما گاهی انسان به هزاران دلیل فراموش می کند؛ که چرا هست؛ برای چه آمده و چه می کند. در هیچ کجای عالم هیچ چیز اتفاقی نیست؛ ما همیشه در جایگاهی قرار داریم که باید باشیم؛ قدر شناسی یا قدر نشناسی با خودمان است حتی اگر ظرفیت و توان قرار گیری در جایگاهی را نداشته باشیم باید به مرور آنها را بدست بیاوریم و در نهایت و به قول بزرگانمان؛؛ آن که می داند آن می کند که حق می کند؛؛!

با احترام : مسافر محمد رضا
:: برچسب‌ها: دل نوشته , جایگاه , مسئولیت , کنگره60 , درمان اعتیاد ,
ن : محمد رضا امیریان
ت : سه شنبه 23 مهر 1392
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیامهای کنگره60
لینکهای ویژه
آمار سایت
برچسب ها