تبلیغات
وبلاگ لژیون آقای سروش برقع وش - سی دی تعلل
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات وبلاگ

 

   

 

نگهبان: از استاد تشکر میکند و میگوید بخاطر مسائلی در کار دچار رکود شده ام؛ این مسئله میتواند در هر مقطع از زندگی برای هر انسانی رخ دهد و دچار رکود گردد .

استاد : مسائل راکد به علت مرتب نبودن و عدم آمادگی در جسم و روح میباشد اگر شما راکد هستید بخاطر این است که جسم و تفکر و اندیشه شما راکد است و آمادگی ندارد و دوم علت دیگری دارد که بی ارتباط با اولی نیست ، و همان سرمای 60 درجه است که قبلاً به آن اشاره شده بوده و اینک آن را فراموش نکرده ایم.

در طول این مسیر ما مسائل زیادی را برای شما روشن کردیم و پیشرفت کردیم آیا این مسائلی که برای شما روشن نمودیم و انجام شده نشانۀ رکود است ؟...

بقیه در ادامه مطلب:

نگهبان:با وجود تلاش زیادی که انجام میدهم میخواستم بگویم که بعضی وقتها به مشکلاتی برمیخورم که قابل پیش بینی نیست.

 استاد:شما در کارها تعلل میکنید و هیچ برنامه ریزی ندارید و این سستی و بیکاری شما برای یک موضوع خاص نیست بلکه در تمام مراحل و بطور کلی میباشد . آن گره ها را باز کنید و این به نحوۀ عمل انسان مسئول بستگی دارد؛ در کل مطالب یاد شده باید تجدید قوا نمایید تا برد با شما باشد؛ دیگر هیچ. ما مطالبی داریم که باید آنها را به موقع بگوییم؛  شما از قوه خود کم استفاده می کنید و در جای خود باید با تمام نیرو در خود و سایر انسانها اثر مثبت بگذارید؛ اگر این کارها به نیکویی انجام بشود؛ بیشترین کار را نموده اید. به یزدان پاک که قدرت های اهریمنی در هیچ کجای عالم جایی ندارند؛ همت به کار ببرید ما با کسانی ارتباط داریم که زبانی جز عقل ندارند؛ اگر حتی دیده بر انجام بگشایید مطمئن باشید که به زودی پیروز خواهید شد؛ راه دشواری در پیش دارد؛ باید خودتان را آماده کنید ما سخن دیگری نداریم.

نگهبان: تعلل در خیلی چیزها میتواند باشد مانند تربیت کودک ، پوشیدن لباس؛ بیان حقایق؛ فرهنگ سخن گفتن ، برخورد با دیگران ، پایه های مالی و در کمک به انسانها می تواند باشد که در آنها کوتاهی و تعلل می کنیم. همه ی  ما با  فرهنگ و آداب و سننی رشد کردیم که همیشه به علت تعلل و کوتاهی در امور محوله همۀ تقصیرها را به گردن دیگران می اندازیم؛ یعنی از مسئله اعتیاد گرفته تا  مشکلاتی که با آنها دست به گریبان هستیم را به گردن دیگران می اندازیم. و اگر دیگر دستمان به جایی نرسد و توجیهی نداشته باشیم میگوییم اصلاً چرا ما را بوجود آورده اند یا به دنیا آورده اند ، گویا تنها کسی که نازنین و مبرا و بدون تقصیر است شخص شخیص  ما هستیم!

و در این قسمت دردیالوگی که در مورد تعلل بیان شده؛ شاگرد در کارها و برنامه هایش سستی و کوتاهی کرده و حالا دارد بلبل زبانی هم میکند و ما باید این نکته خاص را بگیریم و از حق به جانبی در مورد خودمان دست برداریم . و نکته مهم این است که این سستی و رکود در تمام سطوح است ما باید در رفتار و کارهای خود تجدید نظر کنیم و آنها را از نو بررسی نماییم. مانند سخن گفتن که خیلی مهم است ولی باید به جا و به موقع گفته شود؛ نمی توانیم لباس زمستانی را در تابستان بپوشیم؛ در مورد گفتار به موقع و استفاده از نیروها هم باید از قدرت خود استفاده نموده  و در جای خود از تمام نیرو بر خود و سایر انسانها اثر مثبت بگذاریم. انسانهایی که صحبت های قشنگ می کنند و روی خودشان تاثیر گذار نیست مطمئنا روی دیگران هم اثر گذار نخواهد بود؛ باید همیشه مثبت اندیش باشیم.

 و در مورد نیروهای شیطانی و انسانهای اهریمنی اگر چند صباحی بر اریکه ای تکیه زده اند بدانید که زیاد دوام نخواهند آورد و یک انسان اهریمنی که افکارش منفی و مسموم است در هیچ کجا جایی ندارد و اگر در بین هزاران نفر هم که باشد باز تنها خواهد بود اگر چه حتی به ظاهر جایگاهی داشته باشد.

استاد:
ما در این بعد با کسانی کار داریم که زبانی جز عقل ندارند  و منظور استاد از عقل ، عقل مادی و جزئی نیست بلکه عقلی است که به عقل کل وصل میباشد ...
اگر حتی شما فکر کنید و بخواهید این کار انجام شود به زودی به پیروزی خواهید رسید

مانند سفر اولی که فقط فکرش را جمع میکند و اعتقاد داشته باشد که حتماً درمان میشود ، آنگاه درمان خواهد شد چون خواسته درونی خیلی مهم است .این راهیکه گفته شد آسان نیست و سخت و دشوار خواهد بود ولی اگر انسان انجام عمل را بپذیرد و دشواری راه و مسیر را با عشق بپذیرد آنگاه دیگر دشواری را حس نخواهد کرد .
:: برچسب‌ها: اعتیاد , درمان اعتیاد , سی دی تعلل , مهندس دژاکام , کنگره60 , c60 ,
ن : محمد رضا امیریان
ت : پنجشنبه 18 مهر 1392
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیامهای کنگره60
لینکهای ویژه
آمار سایت
برچسب ها