تبلیغات
وبلاگ لژیون آقای سروش برقع وش - سی دی نادانی
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات وبلاگ


   

جهان و جهان ها مانند گهواره ای هستند که انسان در هر بعدی که باشد در آن قرار می گیرد و آن نیرویی که این گهواره ها را به حرکت درمی آورد می داند که چه کسی باید در آن آرام باشد و یا از آن به بیرون پرتاب شود. نفس تنها در انسان است که اگر اصلاح نشود تعالی را به عقب می راند؛ نفس مخرب طالب تخریب و خواستار مطالب دور از حقیقت است که حول محور خود در چرخش می باشد اما نفس تعالی یافته به عقب باز نمی گردد انسان در حال کمال اسیر این شیطان می شود؛ او به جایی قدم می نهد که سرگردان می ماند شروع این مسئله در هر زمان یک و یا چند ابزار نیاز داشته که به کار گرفته می شود اما این به آن معنی نیست که ما اصل انسان را به فراموشی بسپاریم؛ نبرد و یا جنگ است اما برنده ابزار نیست که در قرون و اعصار به کار برده می شد ولی اکنون بزرگترین و برنده ترین ابزارها با کمالات درونی خلق می شود که سایر صنعت کاران و مخترعین از آن عاجز می باشند و همانگونه که گفته شد با محبت با کلام و آموزش و تعلیم صحیح در انسانها می شود کلام الله را در شهر هایی که ساخته شده و یا عمارات جدید وارد نمود و مانند ستون های سنگی مهر را در آنها ایجاد کرد...

بقیه در ادامه مطلب...

... من به این تجربه رسیده ام که منشاء تمام شکست ها؛ افسردگیها؛ ناکامی ها و حتی بیماری های جسمی مانند سرطان؛ ناراحتیهای قلبی و عروقی؛ اعتیاد و هر مسئله ضد ارزشی دیگر که تصور نمائید ریشه اش در ناآگاهی و نادانی است. در دنیای امروز اگر کسی دچار افسردگی گردد؛ گروهی می خواهند آن را از دو راه برطرف کند یک عده با دارو  این کار را انجام می دهند؛ مثلا" قرصی تجویز می شود و آن قرص در اوایل مصرف علائم را برطرف کرده و حال فرد را مقداری بهتر می کند؛ اما در ادامۀ مصرف؛ این دارو با از بین بردن مواد شبه افیونی بدن مثل اندرفین؛ انکفالین و..  باعث ازمحلال و تخریب بالاتری در سیستم های طبیعی می شود در نتیجه فرد بدون مصرف آن دارو قادر به ادامه حیات به صورت طبیعی نخواهد بود و همان داروی اولیه باعث و منشاء افسردگی می گردند.

حال چرا افسردگی را نمی توان با دارو حل کرد؟ چون ریشه این مشکل جهل و نادانی انسان است.

عده ای دیگر نیز می خواهند افسردگی را با مدیتیشن و یوگا و... درمان کنند که به عقیدۀ من آن هم موقتی است و راه درمان واقعی نیست.

به اختصار در مورد افسردگی صحبت شد ولی سایر مسائل مانند ترس؛ دروغگویی؛ اعتیاد و... هم به همین صورت است؛ ما هیچ کدام از این موارد را شاخه ای و به تنهایی نمی توانیم درمان کنیم و به عبارتی دیگر مسائل ضد ارزشی مانند افسردگی؛ اضطراب؛ ترس؛ ناکامی؛ اعتیاد..... که ریشه در جهل دارند را هیچ کس نتوانسته است به صورت مقطعی و شاخه ای حل نماید همینطور این مسائل ریشه یابی نیز نشده اند.

مسئلۀ اعتیاد را نیز نتوانسته اند حل نمایند؛ و در سطح جهانی اعتقادی به درمان اعتیاد ندارند؛ اما چرا اعتقاد ندارند؟ چون به اطلاعات؛ آگاهی و دانایی مورد نظر نرسیده اند و این دانایی که ما از آن صحبت می کنیم به مفهوم چهار کلاس درس خواندن؛ یا خواندن چندین کتاب؛ یا... و یا مرحله مقدماتی دانستن اطلاق نمی گردد چون معلوم نیست که این دانستنها درست باشد یا درست نباشد.

کاری که کنگره انجام داد عملی بود و در آن به تجربه رسیدیم؛ ما وقتی در کنگره شروع به درمان اعتیاد می کنیم؛ هیچگاه مانند روانپزشکان؛ شاخه ای روی هیچکدام از موارد اضطراب؛ ترس؛ ولع؛ وسوسه؛ و... و از بین بردن آنها کار نکردیم؛ بلکه ما بر روی ریشه دانایی متمرکز شده ایم؛ کنگره اطلاعات و آگاهی را برای گروه مسافرین در دو مقولۀ جهانبینی و تیپرینگ دارو و در گروه همسفران فقط در مقولۀ جهانبینی در اختیار قرار می دهد. ما ترس را حل نکردیم؛ بلکه ترس حل شد ما دروغ را حل نکردیم بلکه دروغ حل شد. ما یکسری اطلاعات و آگاهی که فکر می کنیم به حقیقت نزدیک تر است را در اختیار شما قرار دادیم؛ یعنی دانایی و تاریکی قبلی رفت و به جای آن روشنایی آمد. اعتقاد من بر این است که تمام سوء تفاهم ها؛ درگیریها؛ مشکلات و مسائل انسانها ریشه در عدم شناخت  دارد؛ انسان وقتی شناخت کافی بر روی مسائل ندارد قضاوت می کند و وقتی این کار را می کند به بحران و مشکل بر می خورد.

انسان مخلوقی است که با بقیه مخلوقات کاملا فرق دارد؛ جهان جمادات و یا حیوانات دارای پروسه ای خاص بر مبنای غریزه است و طبق برنامه ریزی قبلی که برایشان انجام شده عمل کرده و دارای اختیار نمی باشند. ولی وقتی انسان خلق شد اختیار این موجود به خودش واگذار شد و طبق این موضوع گفته شد که با اختیاری که دارد خود را کامل کرده و مسیر خود را انتخاب کند و در آنجا انسان سر یک دو راهی قرار گرفت ((و نفس و ما سواها و ارحمها فجورها و تقوی ها))...

بقیه در ادامه سی دی
:: برچسب‌ها: سی دی نادانی , جهانبینی , مهندس دژاکام , c60 ,
ن : سروش برقع وش
ت : شنبه 30 شهریور 1392
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیامهای کنگره60
لینکهای ویژه
آمار سایت
برچسب ها