تبلیغات
وبلاگ لژیون آقای سروش برقع وش - اخبار حوزه اعتیاد...
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات وبلاگ
اعتیاد به داروهای خاص، دروازه اعتیاد به مخدرهای سنگینسلامت نیوز:  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در گذشته تصور می شد تنها دروازه اعتیاد سیگار است اما تحقیقات جدید نشان می دهد اعتیاد به داروهای خاص نیز می تواند فرد را به سمت اعتیاد به مخدرهای سنگین سوق دهد.

دکتر سید منصور فشارکی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین با بیان اینکه در دنیایی امروز پدیده ای به نام اعتیاد به داروهای نیازمند نسخه در همه جا شایع شده است، اظهار داشت: یکی از مشکلات زندگی ما این است که برای هر مشکلی مانند سردرد، اضطراب، کم خوابی، یا نخوابیدن که راه حل های دیگری هم دارد بلافاصله به مصرف قرص روی می آوریم.

وی با اشاره به سوءمصرف داروی ترامادول در برخی افراد، افزود: اعتیاد به داروی خاص فرد را به سوی اعتیاد به مخدرهای سنگین تر می برد و این حالت در دختران بیشتر اتفاق می افتد.

این داروساز با بیان اینکه ترامادول یک داروی ضد درد اختصاصی برای برخی دردهای خاص ستون فقرات است، خاطرنشان کرد: با وجود این موضوع کسی که ترامادول را به صورت ممتد مصرف می کند بیش از افراد عادی احتمال اعتیادهای سنگین تر دارد اما با وجود این برای پرهیز از عمل های تهاجمی در برخی مواقع مجبور به پذیرش این ریسک و عارضه هستیم.
ن : سروش برقع وش
ت : یکشنبه 24 دی 1391
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیامهای کنگره60
لینکهای ویژه
آمار سایت
برچسب ها